Dünyanın en uzun köprüsünden geçip, etkileyici sahil şeridi manzarasına sahip Oingdao kentine girerken göreceğiniz Haier Endüstriyel Parkı’nın içerisinde, şehirdeki tüm binalara daha yukarıdan bakan, dünyanın en gelişmiş AR-GE merkezlerinden birisi yükseliyor. Yeni AR-GE merkezimizin faaliyete geçmesiyle beraber, bilinen tüm iklim koşullarında şartlandırmalar yaratıp, farklı yükseklik seviyelerinde yaptığımız uygulamalı testlerle, yenilikçi HVAC çözümleri sunuyor ve sektördeki standartları yükseltiyoruz.

AR-GE merkezimizin girişinde, Haier’in son teknoloji ile ürettiği ve tüm binanın soğutma ihtiyacını karşılayan santrifüj chiller sisteminin tasarımı ve uygulaması sizi karşılayacak. Bunun yanısıra, Haier’in HVAC alanında sunacağı ve geliştirmekte olduğu son teknolojileri görebileceğiniz, bireysel ve ticari tip klima sistemlerine ait ürün gruplarının ve BMS kontrol sistemlerinin sergilendiği alanda, eşsiz kullanıcı deneyimleri edineceksiniz.

6 katlı AR-GE merkezimizde 1.000’in üzerinde mühendis ve teknisyen çalışmakta olup, 120 adet farklı test laboratuvarı mevcuttur. Ürünlerin kapasitelerinin ve verimliliklerinin tam olarak ölçüldüğü psikometrik laboratuvarlar, ses seviyelerinin hatasız ölçüldüğü akustik laboratuvarlar ve farklı iklim koşullarının yaratılabildiği çevresel simülatörlerin bulunduğu laboratuvarlar sayesinde, Haier mühendisleri ve uluslararası uzmanlardan oluşan ekibimiz, doğa ve kullanıcı dostu iklimlendirme çözümleri üretmektedir.

Yüksek testlerin yapıldığı 106 metre uzunluğunda test kulemiz, benzeri amaçlarla kullanılan emsalleriyle karşılaştırıldığında dünyadaki en yüksek yapıdır. Bu kulese, Haier’in MRV serisi ürünleri, dikey mesafelerden dolayı ortaya çıkabilecek tüm senaryolara karşı, en modern testlere tabi tutulmaktadır.

Dediğimiz gibi, biz standartları yeniden belirledik. Global arenadaki tüm müşterilerimize en kaliteli çözümleri sunmak için çalışıyoruz. Yeni AR-GE merkezimiz de, bizim HVAC sanayisine bakışımızın ve vizyonumuzun en önemli kanıtı ve çalışmalarımızın destekçesi olacaktır.